Jump to content
GanGster

Gazduire Jocuri - Game Hosting - Romania

Top Game Hosting  

34 members have voted

1. 1. Votati Firma de Game Hosting Preferata

• Krond
      8
    • kgb-hosting
      13
    • dreamserver
      24
    • cloud-center
      3
    • EnixServers
      7
    • TNI
      8
    • GazduireJocuri
      6
    • BTS Telecom
      9
    • NXS
      1
    • HZone
      2

Recommended Posts

Probabil multi dintre voi cand vinde vorba de Gazduire Jocuri, Game Hosting, va intrebati de unde sa va cumparati un host bun de calitate dar si ieftin, Din experienta mea vreau sa va spun ca am incercat majoritatea firmelor de game hosting din Romania si m-am gandit sa deschid acest topic in speranta ca veti alege un host care se potriveste cerintelor dumneavoastra.

In opinia mea clasamentul este urmatorul cand vine vorba de Calitate/Pret: sunt singurele firme serioase la ora actuala. (Probate personal)

[1]➡️ DreamServer - Calitate  10/10 (AS INFO) (Provider direct cu RCS & RDS  si Net Vision Telecom SRL) (Mai nou, investesc foarte mult in calitate si protectie DDoS)

Demo server CS:GO: GO.PUBZONE.RO

[2]➡️  KGB-Hosting - Calitate  9/10

[3] ➡️  BTS Telecom - Calitate  7/10 (AS INFO) (La ora actuala sunt cei mai buni, cand vine vorba de calitate-pret)

In ultima perioada au avut probleme cu Protectia Anti Flood !

[4]➡️  EnixServers Calitate  6/10 (In ultima perioada nu mai ofera o calitate asa buna, la inceput au fost buni)

[5]➡️GazduireJocuri Calitate  5/10 (AS INFO) (Providerul de internet este cam slab, doar cei din bucuresti vor avea ping mai mic.)

Securitatea este Slaba, Am avut probleme cat timp am fost la ei. (M-am trezit cu Serverul Spart, Addons furat si m-am mutat la BTS Telecom)

[6]➡️ Hzone - Calitate  4/10

UPDATE LISTA 24 Iunie 2020

Lista si top-ul se pot modifica in timp, in functie de feedback-ul pe care il primim din partea voastra !

Majoritatea cumpara GameHost fara sa se documenteze, Vreau sa ma asigur ca faceti cea mai buna alegere.

⚠️UN SFAT !  Feriti-va de  Freakhosting.ro ☣️

1. Nu sunt seriosi, fura addons-uri, te obliga sa te duci in comunitatea lor 1tap dupa o perioada de timp,  in caz contrar, ramai fara server.
  2. co-Fondatorii lui FREAK fac reclama in incinta altor comunitati concurente, inclusiv pubzone, incearca sa fure servere din alte comunitati. Au trimis tuturor Managerilor de servere afiliate acest mesaj Dovada, dar spre dezamagirea lor, comunitatea pubzone se bazeaza pe respect si fidelitate, cine vine cu serverul ca afiliat in aceasta comunitate, vine de buna voie si nu va parasi comunitatea pentru alta. (Noi cautam Calitate nu Cantitate)
  3. Freakhosting Nu detin firma S.R.L sau PFA, nu platesc taxe si impozite. Au un server dedicat inchiriat de la gazduirejocuri.ro si se dau mare firma de gazduire 😆.
  4. In cateva cuvinte: fac numai mizerii - O astfel de "comunitate/Firma de Host" nu merita sa existe, cei care se alatura staff-ului le semana. Cu siguranta nu vor rezita mult in ritmul asta.

Gazduire CS 1.6 | Gazduire CSGO | Gazduire SAMP | Gazduire FIVEM | Gazduire Jocuri | CSGO HOST | Counter-Strike 1.6 HOST | Gazduire Global Offensive | Gazduire server cs ieftin | host cs 1.6 ieftin | Gazduire Minecraft | Host Minecraft | Gazduire Left 4 Dead 2 | Gazduire MTA.

• Like 1
  • Just killed it! 1

TNI este o firma buna,consider ca merita un loc in sondaj

am mers pe Krond respectiv 0ping fiindca mi se par niste firme ok,suportul este 'eh!" insa gazduirea este impecabila

On 3/26/2019 at 8:06 PM, nairda said:

TNI este o firma buna,consider ca merita un loc in sondaj

am mers pe Krond respectiv 0ping fiindca mi se par niste firme ok,suportul este 'eh!" insa gazduirea este impecabila

TNI - A fost adaugat in Sondaj.

52 minutes ago, Filip said:

Krond - Recomand.

Dupa ce am lucrat cativa ani buni cu ei, la suportul lunar ce mi-l ofereau (Trimit ticket azi, raspund peste o luna), nu recomand serviciile lor, mai ales ca incep sa pice din ce in ce mai des iar datacenter-ul are probleme pe banda rulanta.