Jump to content
Sign in to follow this  
Opticum

EXCLUSIV | Astra, transfer bombă încercat în ultima zi din perioada de transferuri! Dani Coman a negociat pentru cel mai bun străin din Liga 1

Recommended Posts

EXCLUSIV | Astra, transfer bombÄ Ã®ncercat în ultima zi din perioada de transferuri! Dani Coman a negociat pentru cel mai bun strÄin din Liga 1

În ultima zi de transferuri din iarnă, pe 25 februarie 2019, Astra Giurgiu a încercat să dea o lovitură prin care conducerea i-ar fi făcut un "cadou" uriaş lui Costel Enache. Preşedintele Astrei, Dani Coman, l-a sunat pe impresarul Florin Manea pentru a încerca să-l transfere pe Diego Frabbrini (28 de ani), de la FC Botoşani

Astra Giurgiu a reuşit să se califice în play-off-ul Ligii 1 Betano, iar giurgiuvenii au încercat să se întărească pentru a doua parte a campionatului, care, în final, le-ar putea aduce o calificare în preliminariile cupelor europene. 

Invitat la ProSport LIVE, Florin Manea, cel care reprezintă interesele lui Fabbrini, a recunoscut că italianul ar fi putut face pasul din play-out în play-off, dacă, în ultimele ore ale perioadei de transferuri, Astra s-ar fi înţeles cu FC Botoşani: "M-a sunat Dani Coman în ultima zi de transferuri. A încercat să-l transfere pe Fabbrini, de la Botoşani. Dani a făcut un efort uriaş, Fabbrini ar fi ajuns la o sumă importantă. Cei de acolo n-au fost de acord (n.r. - FC Botoşani). Jucătorul e foarte supărat că joacă în play-out. Îşi doreşte să joace la o echipă care evoluează în cupele europene. Avem interes şi din străinătate", a declarat impresarul la ProSport LIVE.

Fabbrini e nemulţumit că nu se află în faţa reflectoarelor din play-off, dar îşi doreşte să rămână în România. De asemenea, a refuzat câteva oferte din cauza anumitor factori: "El este jucător profesionist. Îi place în România, îşi doreşte să rămână. Am vorbit şi cu soţia lui, care mi-a zis: <<Tocmai ne-ai adus în România şi vrei să ne duci în altă parte?>>. A demonstrat că este unul dintre cei mai buni jucători din România. Cred că ar fi o ţintă bună pentru orice club. Suntem deschişi. Sunt discuţii şi din Polonia, Dubai, Qatar... El a refuzat o ofertă din Arabia Saudită, din cauza climatului. Am vorbit cu Legia Varşovia. A mai fost prezentat acolo. Eu sunt prieten cu patronul de la Legia. Şi la Zaglebie Lubin e dorit. El din vară termină cu Birmingham şi vrea să ajungă din nou la acel nivel. Legia Varşovia are o putere financiară peste FCSB şi CFR Cluj. Au contracte de 40.000 - 50.000 pe lună. În România sunt maxim de 20.000", a adăugat Manea. 

Sursa PROSPORT!!!