Jump to content
Sign in to follow this  
Mister H.

respins Real time talk

Recommended Posts

• Nu avem pe aici un chat? Sau măcar un server de discord, unde lumea să poată vorbii mult mai uşor?

• 12 minutes ago, GanGster said:

Avem server de TeamSpeak - TS.PUBZONE.RO, Posibil sa integram si un chat pe viitor.

TS-ul e destul de învechit, iar idea de a plăti pentru un server de ts mi se pare de domeniul trecutului. Există alternativa discord, care e free, şi cred că e mult mai uşor de folosit şi are o interfaţă mai primitoare, atât pentru utilizatori cât şi pentru echipa staff. Părerea mea!

• pe noi ne gasesti 24 / 24 pe ts orice problema ai intra si lumea  ...

• 4 hours ago, Mister H. said:

TS-ul e destul de învechit, iar idea de a plăti pentru un server de ts mi se pare de domeniul trecutului. Există alternativa discord, care e free, şi cred că e mult mai uşor de folosit şi are o interfaţă mai primitoare, atât pentru utilizatori cât şi pentru echipa staff. Părerea mea!

Ramane teamspeak si atat. Multumim pentru propunere.

Nu vom trece vreodata pe o varianta gratuita a unui server de orice tip, pentru simplul fapt ca nu acceptam gratuitul. Cel putin eu. O comunitate ce nu isi permite un server de teamspeak, isi deschide unul de discord, treaba e foarte simpla. Am fost fidel inca de la deschiderea aplicatiei teamspeak si voi fi fidel acestei aplicatii pana la capat.

Cat despre ideea de chat, acea idee este folosita de forumurile care doresc crestere rapida, lumea se inregistreaza ca sa se posteze in chat, sunt mai multi boti, mai multa reclama, mai mult scandal. Daca lumea vrea sa discute, are la dispozitie categoria de discutii liberez optiunea de mesaj privat si/sau serverul de teamspeak unde se poate discuta cat e ziua de lunga.

Dupa parerea mea, deschiderea unui server de discord, integrarea unui chat pe forum sau "prostituarea" pentru anumite beneficii mi se pare o lipsa totala de profesionalism. 

• Like 2
    • Just killed it! 1

Guest
    This topic is now closed to further replies.
    Sign in to follow this