Jump to content

Recommended Posts

Probabil multi dintre voi cand vine vorba sa alegeti un Boost CS 1.6 pentru serverul dumneavoastra de Counter-Strike 1.6, va intrebati care este cel mai bun Boost CS sau care baga mai multi jucatori din Romania.

Din experienta mea va pot spune ca am incercat fiecare site (plaforma de boost) in parte in ultima perioada, sa vad care baga mai multi jucatori din Romania pe server si am ajuns sa selectez dintr-o lista vasta doar cateva plaforme de boost care le-am afisat mai jos.

(Procentul jucatorilor din Romania nu este garantat de aceste plaforme, daca aveti noroc se pot conecta jucatori din Romania mai multi sau mai putini depnde mult si ce plaforma alegeti) 

(Ideea este daca am pierdut eu niste bani pe teste nu trebuie sa pierdeti si voi)

Sunt multe asa zise plaforme de boost, care va iau banii si nu va alegeti cu jucatori prea multi pe server sau trimit Fake Players Jucatori falsi - Buti.

Recomadarea mea ar fi in Ordinea urmatoare:

Primele 3 in Top Plaforme ar fi:

http://set-master.ro/

Este singurul boost care baga un numar mai mare de jucatori din Romania fata de alte plaforme concurente (din pacate nu prea gasiti sloturi libere de boost)

Drop Jucatori - Romania 30-40%

Platiile se fac in privat prin paypal, transfer bancar etc. - trebuie sa contactati detinatorul plaformei pe Email sau Facebook . Pentru mai multe detalii vizitati site-ul lor.

Un boost care dureaza 4 saptamani (28 de zile) costa 40 Euro. Mai nou ofera si Boost saptamanal (7 zile)

https://www.gametracker.rs/

Metoda Plata : paypal - 1.20 €, SMS €1.00 + TVA .

Bostul dureaza aproxamitiv 2 ore maxim. (Cea mai rapida metoda de populare)

Licitatiile va ofera abilitatea de a oferta pentru un anumit tip de boost (24h sau Boost Sapatamanal) care evident vor costa mai mult.

Drop Jucatori - Romania 15% in rest baga multi cum spunem noi "Lagari" (Jucatori cu ping 100+) din toata lumea mai ales din Rusia,

http://gold-boost.net/

Plata Paypal - Doar Boost Saptamanal

Urmate de 3 plaforme mai slabute dar nu sunt de ignorat - dureaza mai mult dar cantitatea jucatorilor bagati este intr-un interval de timp mai lung.

http://www.cs-boost.com/

Drop Jucatori - Romania 7%

Metoda Plata : paypal - 1.50 €, SMS €2.00 + TVA .

Bostul dureaza aproxamitiv 6-7 ore maxim. (Baga in medie 1 jucator la 10 minute depinde de ore si de zile) - Este bun doar ca un bonus altor dropuri sau daca aveti serverul deaja populat.

https://serverboost.ml/cstrike.html

Drop Jucatori - Romania 5% in rest din toata lumea.

Metoda Plata : paypal - 1.50 USD,

Bostul dureaza Fix 24 ore . (Este cam indetinc ca cel de sus de la cs-boost numai ca dureaza mai mult timp boost-ul)

http://css.setti.info/boosted-servers/

Drop Jucatori - Romania 5% - Baga foarte multi jucatori din Rusia Ukraina.

Metoda Plata : paypal - 2.00 €,

Bostul dureaza aproxamitiv 1 ora maxim.

Câteva sfaturi pentru a avea mai mulți jucători pe server si pentru a castiga jucatori fideli din aceste dropuri .

• Verificați să nu fie probleme cu lagul sau erori la conectare ( trebuie sa aveti un host cs 1.6 bun ).
  • Trebuie să aveți în permenanță cel putin 2 admini pentru o bună administrare (in caz ca intra codati sa nu pierdeti jucatori) cel putin pe perioada activa a boost-ului.
  • Insistati prin mesaje repetate sa adauge serverul la favorite IP + DNS.
  • Atunci când sunt jucători puțini, folosiți hărți ca de_dust2x2, fy_snow, pâna se vor strânge mai mulți jucători dupa care bagati de_dust2 este preferata multor jucatori de cs 1.6.
  • Rank-ul si topul este recomandat sa fie activate.
  • Mod-ul (Addons-ul) sa fie actractiv pentru jucatori cu plugin-uri bine alese.
  • Verificați ca adminii dvs să nu facă abuz de privelegiul lor, de preferat sa aibe vasta minima de 14 ani, in general copii fac abuz nu inteleg ce inseamna sa fi admin, pentru majoritatea dintre ei inseamna doar un Rank de care sunt mandrii ca l-au obtinut dar nu stiu sa aibe grija de el.
  • Nu folositi plugin-uri de redirectat jucatori catre alte servere personale, toate firmele de boost penalizeaza prin banarea serverului in plaforuma de boost.

😃Daca veti respecta sfaturile de mai sus unii jucători vor adăuga serverul dvs la favorite și se vor întoarce mai târziu. (Acesta este valorosul castig din aceste dropuri)

😭Daca nu ! veti ramane doar cu banii cheltuiti degeaba si va veti bucura doar pe moment ca aveti serverul full. La incetarea boost-ului veti observa ca nu va mai reveni nimeni in zilele urmatoare.

✔️Recomandarea mea este sa cumparati boost-uri scurte cele de 1.20 € €2.00  intre orele 16:00 si 20:00 maxim - dau un randament mai bun, baga mai multi jucatori.

Explicatia este simpla si logica - in acest interval de ore copii sunt acasa in timpul saptamanii. Dupa orele 21 activitatea scade nu mai este rentabil.

Ps: Acest topic nu are ca scop sa faca reclama unei firme de boost in mod express - noi nu castigam nimic din treaba asta - Va castigam doar respectul vostru si vrem sa va tinem informati.

Daca aveti alte intrebari,recomadari sau pareri despre acest subiect nu ezitati sa dezvoltati acest topic.

• Like 1

Turbo Boost, Gold Boost sunt alte 2 firme recunoscute ce le recomand si eu la randul meu.

On 3/17/2019 at 1:34 PM, Glitch™ said:

Turbo Boost, Gold Boost sunt alte 2 firme recunoscute ce le recomand si eu la randul meu.

Am adaugat in lista Gold Boost

Turobo boost dupa parearea au cam exagerat cu preturile, trebuie sa fi masochist sa cumperi de la turbo-bost

446f810b6ab5f87d7a7d183726178027.png

• Like 1

Setmasterul din pacate, nu mai este demult ce a fost. Baga jucători câteva zile la început, iar apoi mort pe tot parcursul lunii.

Si oricum, grija mare cu boosturile. Gametrackerul continua încă sa dea foarte multe derank-uri la servere. :classic_dry:

• Like 1

On 3/19/2019 at 4:47 PM, WANNA said:

Setmasterul din pacate, nu mai este demult ce a fost. Baga jucători câteva zile la început, iar apoi mort pe tot parcursul lunii.

Si oricum, grija mare cu boosturile. Gametrackerul continua încă sa dea foarte multe derank-uri la servere. :classic_dry: 

Bine punctat cu gametraker-ul @WANNA

Cu siguranta intr-un final veti fi derank-ati pe gametraker.com este o chestiune de timp si de ghinion.

1.Daca targhetul vostru este sa ajungeti repede cu serverul in top-ul clasamentului gametraker prin boosturi nu va recomand

2.Daca targhetul este Comunitatea cu siguranta veti castiga Jucatori Romani adusi din forum sau mediul online. 

2.1 - deci puteti bosta fara griji iar daca primiti derak pe gametraker nici sa nu va pese, pt ca sursele jucatoriilor vor fi altele nu cred ca depindeti in totalitate de gametraker cand vine vroba de statistica.)

📢Vor pierde mult gametraker in curand daca nu vor scoate regula aceasta, vor aparea plaforme noi gen gametraker care vor face concurenta si nu vor aplica aceasta regula.

"Vor, Vor, Vor stiu ca m-am repetat 😂 a fost cu intentie"

Nu gametraker va detecteaza, va raporteaza serverul competitori ! este foarte simplu sa va faca cineva reclamatie in pagina serverului,

Drept urmare moderatorii gametraker cand primesc mai multe reclamatii, verifica daca este adevarat raportul ca: "primiti boosturi pe server" sau alt motiv.

Daca raportele vor fi validate, veti fi clasati ca server : Fake or idle clents.

d1afa10169080050ffb4497fc94b1be1.png

Iar in loc de rank va fi afisat: NR

f896eb2e1443d2d9275e3cb05227c47f.png

Inca ceva - aveti mare grija cand comandati un host/server nou, sa nu nimeriti ip deaja banat in gametraker. Am patit-o personal cu serverul GO.PUBZONE.RO a trebuit sa mi-se aloce alt ip noroc ca am observat la timp.

Priul pas dupa ce comandati bagati-l pe gametraker si verificati sa nu fie derank-at.

Sincer, set masteru nu merita primul loc. Primul loc il merita gametracker.rs, chiar daca baiatul de mai sus a zis ca sunt sanse de derank, puteti lua cate 1-2 boost uri pe zi daca nu va permite buzunarul la boost lunar si o sa ramaneti cu playeri pe server. In primele zile nu o sa fie mare diferenta dar dupa o saptamana server-ul dumneavoastra o sa fie cat mai populat. Va spun asta din propia experienta cu gametracker.rs. 

Firma pe care o mai recomand este turbo-boost, va recomand sa cumparati de la ea, am avut acu ceva timp de la ea si nu cred ca s au schimbat baietii de la firma.